Domowe biuro staje się przestrzenią równie ważną, co salon lub sypialnia. Praca w domu, w ostatnim czasie, jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Już nikogo nie dziwi fakt, że ktoś ze znajomych pracuje zdalnie dla konkretnej firmy lub sam jest sobie szefem. Zawodowo przepracowałam niecałe dwa miesiące w biurze i z zadowoleniem skorzystałam z możliwości, aby robić to samo w domowym zaciszu. Oczywiście takie domowe biuro nie jest zarezerwowane tylko dla pracujących, tak samo ważne jest dla uczniów, studentów czy hobbystycznych blogerów. Dla tych ostatnich chyba nawet najbardziej, w końcu taki biurowy kąt jest dobrym tematem do zdjęć na Instagram. A jeżeli już o Instagramie mowa to poniżej znajdziecie 10 różnych styli, jakimi możecie się zainspirować urządzając wasze miejsce pracy.

1. Styl Skandynawski

Pierwsze dwa zdjęcia to taki książkowy, ale adaptowalny minimalizm. Trzecie a w szczególności czwarte okienko sugeruje już raczej skandynawskie rozpasanie niż powściągliwość. W końcu mamy na biurku miejsce na przechowywanie, no i są plakaty. Jeżeli zauważyliście żyrandole na ziemi na trzecim zdjęciu to dajcie znać w komentarzach, badam spostrzegawczość. Sądząc po ilości zdjęć na Instagramie domowe biuro w stylu skandynawskim bije na głowę konkurencję.

 2. Glamour

Do skandynawskich wnętrz powoli przedziera się i styl glamour. Złote doniczki, sztućce, koszyczki czy inne rzeczy z najnowszego katalogu Ikei są na to dowodem. Urządzone w tym stylu i ze smakiem domowe biura wyglądają bardzo efektownie. Błyszczące powierzchnie, lustra i szkło tworzą spójny efekt, ale są też utrapieniem, jeżeli chodzi o utrzymanie czystości. Aranżacja nr 3 wygrywa wielkim spinaczem i jednorożcem.

3. Klasyka

Klasyka może się kojarzyć z czymś przesadnie dostojnym, ale jak widać można stworzyć wyważony wystrój wybierając białe otoczenie lub nowoczesne siedzisko. Biurka, które posiadają schowki są super praktyczne. Wszystko, co najważniejsze możemy mieć schowane pod ręką.

 4. Boho

Mam wrażenie, że Boho rzadko występuje całkowicie w odosobnieniu. Funkcjonuje raczej, jako przymiotnik określający inny styl. Jest jednak na tyle wyrazisty, że za każdym razem „kradnie” aranżację. To bardzo dobra wiadomość, bo niewielkim nakładem pracy, używając kilku dekoracji, możemy nadać klasycznemu czy skandynawskiemu wystrojowi afrykańskiego sznytu.

 5. Miejska dżungla

Jak ktoś umie w kwiaty to wygrywa życie. Można pracować tak jakby trochę na dworze, bo tyle roślinek, ale jednak być w domu. Przyjemne z pożytecznym i jak cieszy oko!

 6. Kontrolowany chaos

Wdzięczny styl, który jest, ośmielę się napisać, bardziej naturalnym środowiskiem niż minimalizm. Aczkolwiek jak w tytule musi tutaj panować ład i porządek w innym wypadku zamiast pięknego biura „z duszą” otrzymamy sam chaos. Czyli bajzel.

 7. Urban Outfitters

Jeżeli podobają wam się okienka poniżej to polecam sprawdzić hasztag na Instagramie #UOhome. Trudno opisać ten styl, niezbędne artefakty to na pewno kolorowe artykuły biurowe, lampki typu „fairy lights” i odrobina boho. Trochę surferski klimat, trochę neony z Riverdale Netflixa, a trochę amerykańskie dormitorium. Jednym słowem – urocze.

 8. Industrial

Styl, który lubi DIY. Nawet, jeżeli nie jesteśmy właścicielami pofabrycznej przestrzeni możemy przemycić trochę tej surowości na nasze domowe biuro. Lampy ze starych fabryk można kupić za grosze, a rury jak na pierwszym zdjęciu znajdziemy w każdym markecie budowlanym.

 9. Styl warsztatowy

Jakby nie patrzeć istna gratka dla wszystkich fanów handmade. Kozły podpierające masywne blaty to świetne rozwiązanie nie tylko dla rzemieślników.

 10. Modernizm

Uwaga śmieciarka jedzie – mniej więcej o takiej nazwie na Facebook ’u są grupy gdzie ludzie informują siebie nawzajem o śmietnikowych znaleziskach. Czasami jest to jakieś krzesło, czasami mały stolik kawowy, ale założę się, że i biurka się trafiają.  Absolutnie funkcjonalna, ale jednocześnie minimalistyczna stylistyka. Wisienka na torcie tego zestawienia.

Obawiam się, że zamiast pomóc mogłam namieszać w głowie. Sama gdybym mogła to bym miała domowe biuro w stylu miejskiej dżungli, boho, warsztatowym, modernistycznym i skandynawskim. Tylko czy taka ilość biurek jest mi potrzebna? *puszcza oko* A wy, który styl wybieracie?