Biel jest kolorem, który pasuje praktycznie w każdej aranżacji. Bez wątpienia dodaje wnętrzu blasku i je rozjaśnia jak żadna inna barwa. Zdecydowanie koi zmysły i stwarza poczucie spokoju i harmonii. Poniżej znajdziecie moje ulubione konta na Instagramie, gdzie królują białe wnętrza. Większość z nich podkreśla wszystkie zalety tego koloru oraz łamie wszelkie stereotypy jakoby biel dawała uczucie zimna i surowości. O nie nie, sami zobaczcie!

Codzienne przeglądanie Instagrama stało się już dawno temu moim ulubionym rytuałem na początek dnia. Wiem, że to nie jest popularne chwalić się w Internecie, że dzień zaczynam od wsadzenia nosa w telefon, ale kłamać nie zamierzam. Instagram sam w sobie już wystarczająco nagina rzeczywistość, więc umówmy się, że ja nie będę. Magia tych kwadratów i tego, że pokazują mi się zdjęcia tylko tych kont, które ja sama zaobserwuję jest niesamowita. Dodając do tego, że jakieś 80% obserwowanych profilów jest o tematyce wnętrzarskiej mam gwarancję uśmiechu od samego rana. Czekam tylko aż Instagram umożliwi grupowanie użytkowników, jakich się obserwuje, bo kiedy mam chęć poprzeglądać zdjęcia inne niż te z wyposażeniem wnętrz muszę się przedrzeć przez kilkanaście krzeseł Eamesów, biurek z Ikei i dywanów w romby. Oprócz tego jestem zakochana w tej aplikacji i bez bicia przyznaję się, że zdecydowaną większość baterii mój telefon zużywa właśnie na Instagram. Spośród setek podobnych profili, gdzie białe wnętrza wiodą prym nieprzerwanie od długiego już czasu, te poniższe uważam za szczególnie godne uwagi i polecenia. Mamy także polski akcent w tym zestawieniu. Domyślacie się już, kto to jest?

@vittvittvitt

Na swoim profilu Malin umieszcza głównie zdjęcia swojego mieszkania. Praktycznie całe jest w bieli, a elementy kolorystyczne pochodzą jedynie od nielicznych niebielonych drewnianych mebli oraz roślin. Widać jednak na pierwszy rzut oka, że wszystko jest starannie przemyślane. Dodatki mają wyraziste faktury i poustawiane są w taki sposób, aby rzucały odpowiedni cień na płaskie powierzchnie. Wystarczy zauważyć, że w mieszkaniu nie ma zasłon, więc światło może bez problemu wędrować po stosunkowo dużych pomieszczeniach. Cienie, jakie rzucają przedmioty i same meble powiększają paletę kolorystyczną o szerokie spektrum odcieni szarości. Wyjaśnia to, dlaczego, kiedy patrzymy na te zdjęcia widzimy zdecydowanie więcej niż białą aranżację. Hitem według mnie, na drugim zdjęciu, są cokoły złożone ze stosów czasopism. Z jednej strony wnętrze jest minimalistyczne a z drugiej strony jakby nie patrzeć leży tutaj sterta gazet. Wszystko ze smakiem oczywiście.

@whitelivingetc

Wspomniane we wstępie dywany w romby meldują się na posterunku. Czyli na podłodze mieszkania Anette. Dla osób lubiących designerskie smaczki ten profil może być wyjątkowo ciekawy, autorka ma ich niemałą kolekcję. Biała lodówka Smeg także się do tego zalicza. Zdjęcia na profilu zazwyczaj przedstawiają ciasne kadry, które doskonale pokazują, jakie kojące wrażenie dają takie białe kąciki w domu. Wszędobylskie białe futerko także dodaje jej mieszkaniu przytulności. Biały jest nawet piesek. Czasami Anette pokaże inne niż swoje, ale równie klimatyczne białe aranżacje. W końcu nazwa profilu zobowiązuje.

@styledbyemmahos

Odczucia mam tutaj podobne jak w przypadku nordikspace z tym, że u Emmy pojawia się jeszcze jeden element. Mówimy tutaj o tkaninach w rustykalne wzory. Na innych zdjęciach znajdziecie także aranżacje gdzie praktycznie każdy element można sklasyfikować do odrębnej stylistyki jednak autorka potrafi je połączyć w tak subtelny sposób, że uzyskuje jednolitą kompozycję. Zero chaosu. Zdecydowanie najbardziej przytulne wnętrza z całego zestawienia. Jak patrzę na ten obrus w kwiaty na drugim zdjęciu to mam ochotę sobie sprawić podobny. Myślicie, że będzie pasować do ściany z korkiem? Dajcie znać koniecznie.

@immyandindi

Zbliżamy się niebezpiecznie w kierunku rozwiązań gdzie oprócz naturalnych barw ziemi do naszych białych aranżacji wkrada się kolor. I to nie byle pierwszy lepszy niebieski czy inny zachowawczy granat, ale różowy w swojej najbardziej soczystej postaci. Jak wiadomo świat na koniec zeszłego roku oszalał na punkcie pudrowego różu w dodatkach. Poduszki, pledy czy nawet zastawy stołowe w tym kolorze stały się bardzo szybko trendy i podbiły Instagram. Muszę się przyznać bez bicia, że sama zaopatrzyłam się w takie rzeczy… Polecam śledzić ten profil. Róż jest tutaj użyty ze smakiem i zdecydowanie nie wygląda tandetnie!

@whitewarrior.interiors

Konto na Instagramie, które udostępnia w stu procentach białe wnętrza, lecz te nieskandynawskie. Mamy tutaj piękny przykład afrykańskich plemiennych inspiracji. Aranżacje są po prostu niesamowite, znajdziemy w nich mnóstwo naturalnych elementów. Wszyscy fani piór, nieregularnych drewnianych – wręcz surowych powiedziałabym, dodatków a nawet mebli będą zachwyceni. Muszle, pompony, gliniane naczynia, sznury, wiklina. Tak, to wszystko jest wpasowane w niewymuszone i co najważniejsze białe wnętrza.

@saramedinalind

Minimalistyczne, ale przytulne – takimi słowami określiłabym aranżacje, jakie pokazuje nam Sara. Dla niektórych pewnie te dwa słowa wzajemnie się wykluczają, dlatego polecam zaglądnąć na jej profil. Zastanawiałam się dłuższą chwile i stwierdziłam, że sekret tkwi w kształcie. Zwróćcie uwagę na to, że zdecydowana większość dodatków czy gadżetów jest okrągła. Misy, talerze, czy inne naczynia prócz tego, że są białe lub w naturalnych kolorach mają okrągły kształt. Kiedy przyglądniemy się jeszcze bardziej uważnie dostrzeżemy, że meble na wzór innych elementów mają spokojne i zaokrąglone rogi. Być może te delikatne naturalne barwy i krągłości powodują, że nawet stuprocentowo minimalistyczne białe wnętrza stają się przyjazne i zachęcające, aby w nich odpocząć.

@alabasterfox

Więc mamy to! Polski akcent w zestawieniu. Żeby nie było Adriannę nie wybrałam ze względu na jej miejsce zamieszkania, chociaż wiadomo, że Wrocław jest najpiękniejszym miastem w Polsce. Przypadła mi do gustu kobiecość w jej kadrach. Adrianna robi przepiękne zdjęcia nie tylko wnętrz, ale także ciaśniejsze kadry jej codzienności. Uwielbiam ten profil za estetykę i przypomnienie, że diabeł tkwi w szczegółach.

@nordikspace

Tutaj biel rządzi naprzemiennie albo na ścianach albo, jako kolor mebli. Zdecydowane czyste odcienie bieli zostają przełamane beżami i szarościami. Na innych zdjęciach na tym profilu zobaczymy również mnóstwo ciekawych aranżacji gdzie dodana jest spora dawka kontrastujących czarnych elementów. Aranżacje nie są ani minimalistyczne ani tym bardziej z przepychem. Jeżeli gustujecie w umiarze w waszym otoczeniu profil ten powinien was szczególnie zainteresować.

@greydeco.se

„Tworzymy emocje” takimi słowami pisze o sobie szwedzka grupa GreyDeco. Wnętrza, jakie projektują wpisują się idealnie w trend, jaki panuje teraz po północnej stronie Bałtyku.  Styl skandynawski został urozmaicony elementami reprezentującymi bądź inspirowanymi modernizmem. Od czasu do czasu pojawią się sztukaterie na ścianach (lub sufitach) połączone z fotelem rodem z bauhaus oraz sofa ze starej dobrej Ikei. Co najmniej warte uwagi.

@villastyling

Skandynawskie boho pełną parą. W ogóle czy istnieje taki twór? Nie wiedziałam jak sklasyfikować to, co widzę na tym profilu. Z jednej strony mamy to boho, jest wiklina, są sznury i inne naturalne materiały. Ale zwróćcie uwagę, że na obu zdjęciach kosze na kwiaty są pomalowane do połowy na biało, krzesło jest białe, w ogóle większość elementów jest biała. Jak zaglądniecie na inne zdjęcia z Villastyling to sami zobaczycie te skandynawskie zacięcie. Muszę przyznać, że zdecydowanie jest to jedno z ciekawszych kont na Instagramie gdzie królują białe wnętrza. Nie ma sztampy!

Mogłabym na spokojnie dopisać jeszcze następne 10 instagramowych kont, ale starałam się wybrać te najciekawsze i najbardziej wyróżniające się. Jeżeli jednak macie swoje typy śmiało zostawiajcie nazwy profili w komentarzach. Będę wdzięczna, bo białe wnętrza chyba nigdy mi się chyba nie opatrzą. A wy? Jaki macie do nich stosunek?